Jeśli czegoś Ci brakuje w naszym serwisie lub znalazłeś błąd - napisz. Jesteśmy otwarci na Twoje sugestie :)

5 głosów

Wycinanki i wyklejanki sugestia Rozwiązane

witam
na wstępie pragnę raz jeszcze Pani podziękować za trud jaki Pani wkłada w tworzenie tych wszystkich wspaniałych materiałów. Odpowiadając na Pani email, a chodzi mi o dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych i nie tylko to zastanawiałam się nad tym co można jeszcze dodać i w zasadzie trudno mi było cokolwiek nowego wbo w zasadzie wszystko tu można znaleźć. Pracując z takimi dziećmi i młodzieżą na warsztatach terapii zajęciowej i w szkole specjalnej Pani materiały w nauce i zabawie tych dzieci rewelacyjnie się sprawdzają. z moich doświadczeń z pracy bardzo dobrze sprawdzają się zadania w formie krzyżówek, diagramów oraz dla młdoszych historyjek obrazkowych, szlaczków i kolorowanek- zwłaszcza tych, gdzie trzeba pokolorować obrazek według podanego powyżej przykładu.Młodzież starsza bardzo chętnie rozwiązuje ćwiczenia z zakresu gramatyki, które są bardzo fajnie opracowane.
Prosiła Pani o sugestie i propozycje- to jeśli mogę- chciałabym zaproponować ćwiczenia w formie wyklejanek i wycinanek, bo dzieci te często mają duże problemy z posługiwaniem się nożyczkami ( w ogóle z początkowymi czynnościami manualnymi) i niechętnie to robią. dlatego myślę, że praca pisemna lub kolorowanie połączone z wycinaniem i wyklejaniem byłaby bardzo pomocna w zachęceniu tych dzieciaczków do posługiwania się nożyczkami bo jest to jednak dla większości z Nich umiejętność trudna do opanowania ale bardzo przydatna w ćwiczeniu motoryki małej. Myślę , że jak w końcowym etapie zadania np. z zakresu grafomotoryki (które są bardzo chętnie wykonywane prze dzieci młodsze)następnie trzeba byłoby wyciąć a następnie przykleić, byłoby to dobrym sposobem na połączenie tej nielubianej czynności z chętnie wykonywanym ćwiczeniem czy kolorowaniem. Dlatego byłabym jeszcze BARDZIEJ wdzięczna za tego typu zadania bo bardzo by mi ułatwiły pracę w tym zakresie u młodszych dzieciaczków i nie tylko młodszych.
Serdecznie pozdrawiam i jeszcze raz bardzo dziękuję
Maja B.

anonim 2010-07-12 02:01
Zgłoś naruszenie zasad
Kto głosował: + 5 anonim

Komentarze

profinajg
profinajg
Odpowiedź główna   Dziękuję Pani Maju za tę sugestię. Zadbam o to, by w tym roku szkolnym pojawiły się zadania wycinankowe :) Pomyślimy nad jakąś ciekawą koncepcją wdrożenia tego typu zadań.

2010-07-12 06:10

Zgłoś naruszenie zasad

profinajg
profinajg
Odpowiedź główna   Dział wycinanek już otwarty :) Stopniowo będziemy dodawać kolejne szablony i makiety:
http://www.superkid.pl/pl/wycinanki

2010-12-03 22:12

Zgłoś naruszenie zasad

Dodaj komentarz